Gå direkt till innehållet

Avanneleikattujen vertaistukiryhmä, Lappeenranta

Kasuilcon kanssa yhteistyössä järjestettävät vertaistukitapaamiset pidetään Saimaan Syöpäyhdistyksen toimitiloissa. Vertaistapaamisiin ovat tervetulleita avanne- tai vastaavasti leikatut ja myös henkilöt, joille on suunnitteilla/harkinnassa avanneleikkaus. Huom! Pyydämme ilmoittautumaan tapaamiseen etukäteen: Katja Jaatinen, puh. 044 236 7298, sähköposti katjuska.jaatinen@gmail.com.

Kevätkauden viimeisessä vertaistapaamisessa ti 9.4. on kokemustoimija Katjan puheenvuoro. Lisäksi Kasuilcon toimintaa esittelee yhdistyksen puheenjohtaja Pentti Ryynänen.

Kasuilco ry on Kaakkois-Suomen avanne- ja vastaavasti leikattujen yhdistys. Lisätietoa www.finnilco.fi/kasuilco(öppnas i ett nytt fönster)

 

Ursprungliga evenemangssidan (öppnas i ett nytt fönster)