Gå direkt till innehållet

VAASA ja TEAMS -etäyhteys Syövän Hoitojen Jälkeen

Ovatko syövän hoitosi päättyneet tai päättymässä, ja on tullut aika palata erilaiseen arkeen syövän hoitojen jälkeen?

Tule mukaan Syövän Hoitojen Jälkeen- tilaisuuteen etäyhteydellä 2.2.2021 klo 17-19.

Hoitojen jälkeen-tilaisuus on tarkoitettu niille, joiden syövän hoidot ovat hiljattain päättyneet tai juuri päättymässä. Tilaisuus järjestetään yhteistyössä Vaasan keskussairaalan kanssa ja tarkoituksena on edistää sopeutumista arkeen syövän hoitojen jälkeen.

Tilaisuudessa onkologiaan erikoistuva lääkäri pitää puheenvuoron ja Pohjanmaan Syöpäyhdistyksen ammattilaiset antavat vinkkejä omasta henkisestä ja fyysisestä hyvinvoinnistasi huolehtimiseen ja saat myös kuulla yhdistyksen tarjoamista erilaisista tukimuodoista ja kuntoutuksesta.

Ilmoittaudu mukaan tilaisuuteen, lähetämme sinulle linkin sähköpostiin ilmoittautumisesi jälkeen.

Puh. 010 843 6006 tai margita.strandberg-heinonen@botniacancer.fi

 

Ursprungliga evenemangssidan (öppnas i ett nytt fönster)